از سوی معاونت علمی؛

ارائه ۳ بسته­ حمایتی در حوزه بیمه به شركت های دانش بنیان

ارائه ۳ بسته­ حمایتی در حوزه بیمه به شركت های دانش بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست­ جمهوری 3 بسته حمایت­ی بیمه­ ای به شركت­ های دانش بنیان، خلاق و فناور ارائه می دهد.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این معاونت بیش از ۱۱۰ بسته خدمتی مختلف به شرکت های دانش بنیان عرضه می کند و یک سرفصل از این کتابچه حمایتی به موضوع بیمه اختصاص یافته است. شرکت های تجاری عادی معمولاً بیشتر دارایی های مشهود خود مانند تجهیزات صنعتی را تحت پوشش بیمه قرارمی دهند، اما دارایی باارزش شرکت های دانش بنیان و فناور، از نوع نامشهود است و مسائلی مانند دانش فنی، حق اختراع و نظایر این را تشکیل می دهد.
این مسئله سبب شده است تا این شرکت ها به خدمات بیمه ای خاصی نیاز پیدا کنند که در چارچوب سیستم سنتی بیمه کشور، قابل عرضه نیست. بر این اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کوشش کرد تا با رایزنی با ارگان های مختلف و عقد قرارداد دوجانبه با سازمان ها و شرکت های بیمه گر، خدمات بیمه ای ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق فراهم آورد.
بر این اساس، هم اکنون این شرکت ها، سه بسته بیمه ای مجزا و تعریف شده دریافت می کنند که هر کدام به یک نیاز مشخص بیمه ای شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق، پاسخ می دهد.
بسته خدمات بیمه بازرگانی و تجاری
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قراردادی با یک شرکت بیمه منعقد کرد تا این شرکت بیمه گر، منطبق با نیاز شرکت های دانش بنیان به آنها خدمات بیمه ای عرضه نماید. شرکت بیمه بر طبق این قرارداد در موضوعات مختلف، خدمات بیمه ای ارائه می دهد. یکی از این خدمات، بسته بیمه درمان تکمیلی است. شرکت های دانش بنیان همین طور از این شرکت در حوزه بیمه مسئولیت، بیمه آتش سوزی و بیمه مهندسی نیز بیمه نامه دریافت می کنند.
معافیت در پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها
مسائل و چالش های در رابطه با تامین اجتماعی و حق بیمه قراردادها، همچون مشکلاتی بود که مدیران شرکت های دانش بنیان در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، مطرح می کردند. هم اکنون با رایزنی های انجام گرفته، تسهیلات بسیار خاصی دراین زمینه برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
بر اساس قانون، بنگاه های اقتصادی بابت، قراردادهای تجاری مختلف مانند قرارداد پیمانکاری معمولاً مبلغی را تحت عنوان ضرایب حق بیمه قراردادها، به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کنند. هم اکنون باتوجه به بخشنامه و مساعدت این سازمان، قراردادهای دانش بنیانی که به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشند، از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها معاف هستند.
خدمات مشاوره
مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در بخش های مختلفی همچون در حوزه بیمه به شرکت های دانش بنیان خدمات مشاوره ارائه می کند. باتوجه به گستردگی مسائل قانونی در رابطه با بیمه تامین اجتماعی، این مرکز، یک پیشخوان مشاوره بیمه تامین اجتماعی تاسیس کرده است.
این پیشخوان در حوزه های مختلفی مانند ارائه خدمات مشاوره ای قبل و پس از عقد قرارداد با محوریت بیمه سازمان تامین اجتماعی، تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه جهت ارائه به سازمان تامین اجتماعی و بررسی قراردادها از نظر بیمه، خدمات عرضه می کند.
علاقه مندان می توانند برای اطلاع از جزئیات خدمات در حوزه بیمه و دیگر حوزه ها مانند خدمات حمایتی در بخش های صادرات، واردات و معرفی محصول و توسعه بازار به سایت های وابسته به مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی مراجعه کنند.

1399/06/17
12:21:22
5.0 / 5
2167
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آتی جو