با بالاترین درجه فناوری؛

عنوان تولیدی نوع یك به بیشتر از ۶۰۰ شركت دانش بنیان رسید

عنوان تولیدی نوع یك به بیشتر از ۶۰۰ شركت دانش بنیان رسید

به گزارش آتی جو معاونت علمی و فناوری اعلام نمود بیشتر از ۶۰۰ شركت دانش بنیان از شركتهای تولید نوع یك هستند.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری، شرکتهای دانش بنیان به ۴ دسته تولیدی نوع یک، تولیدی نوع ۲، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو تقسیم می شوند. هم اکنون بیشتر از ۶۰۰ شرکت دانش بنیان بعنوان تولیدی نوع ۱ شناسایی شده اند.
شرکت های متقاضی که برای قرار گرفتن در فرآیند شناسایی به مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رجوع می کنند، توسط کارگروه ارزیابی وابسته به این مرکز مورد ارزیابی قرار می گیرند. شرکت دانش بنیان تولیدی نوع ۱ از بالاترین درجه فناوری برخوردار می باشد.
شرکت دانش بنیان تولیدی نوع ۲ هم در رتبه دوم قرار دارد و بیشتر از ۱۳۰۰ شرکت دانش بنیان توانسته اند بعنوان شرکت دانش بنیان تولیدی نوع ۲ شناسایی شوند. شرکتهای دانش بنیان با عنایت به نیازهای کشور در رشته های مختلفی، طبقه بندی می شوند.
فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص، مواد پیشرفته، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، وسائل، تجیزات و ملزومات پزشکی، برق و الکترونیک و فوتونیک و مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات تجاری سازی، همچون رشته های هستند که شرکتهای دانش بنیان در آنها فعالیت می نمایند.
در حدود ۲۵۰ شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، فعالیت می نمایند. نزدیک به ۳۰۰ شرکت هم در بخش دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص، فعال می باشند. شرکتهای فعال در حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته هم بیشتر از ۱۲۵۰ شرکت دانش بنیان را شامل می شود.
شرکت های فعال در حوزه وسائل، تجهیزات و ملزومات پزشکی کمتر از ۲۵۰ شرکت و شرکتهای فعال در رشته های برق و الکترونیک و فوتونیک و مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات هم بیشتر از ۱۰۰۰ شرکت هستند. بخشی از شرکتهای دانش بنیان هم در حوزه تجاری سازی خدمات فعالیت دارند. مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است که سطح علمی شرکتهای دانش بنیان را استفاده از برنامه های تشویقی ارتقاء دهد.

1399/08/15
23:05:27
5.0 / 5
1478
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو