سامانه پایش ایران ساخت به حفاظت از تجهیزات مخابراتی كمك می نماید

سامانه پایش ایران ساخت به حفاظت از تجهیزات مخابراتی كمك می نماید

آتی جو: یك شركت دانش بنیان از سامانه های هوشمند مخابراتی تا صنایع سنگین را ایران ساخت كرد.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری، مجتبی ایزدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: سعی کردیم با بهره گیری از تجربه هایی که در زمینه ساخت تجهیزات مانیتورینگ و کنترل و همین طور برنامه نویسی نرم افزار از سالهای پیش در اختیار داشتیم، سامانه ای را طراحی و پیاده سازی نماییم که نیاز کشور را در زمینه سخت افزارها و نرم افزارهای پایش معیارهای فیزیکی و شرایط محیطی تامین کند.
این فعال فناور از اهمیت کلیدی کنترل کیفی در تولید محصولات دارویی و نگهداری آنها گفت و افزود: برای کنترل کیفی باید بر معیارهای فیزیکی نظارت و کنترل مستمر صورت بگیرد. این نظارت به سامانه هایی نیاز دارد که تصویری جامع و روشن از وضعیت و شرایط محیط ارائه می دهد. این شرکت با ساخت تجهیزات کنترلی هواساز و نخستین دستگاه فشار تفاضلی داخلی، سبد محصولات خودرا جهت پیاده سازی سامانه های کنترل و پایش کننده را به مراکز تولید و پخش دارو و صنایع تولید مواد غذایی ارائه می کند.
وی با اشاره به اینکه سخت افزارها و حسگرای گوناگونی به کمک پایش کمیت های فیزیکی همچون دما، رطوبت، ولتاژ ACمی آیند، افزود: مشکلات دیگری مانند آتش سوزی، نفوذ آب، جابه جایی یا نفوذ هوا، از دیگر معیارهایی بشمار می رود که توسط سخت افزارهای سامایش رصد و کنترل می شوند.
ایزدی با اشاره به ارائه راهکارهای کاملاً تخصصی و حرفه ای پایش کمیت های فیزیکی و امکان تولید سازگار مبتنی بر نیاز مشتری بعنوان مزیت های این سامانه نسبت به نمونه خارجی، اظهار داشت: این مجموعه از یک جمع دانشگاهی و پژوهشگر کار خودرا شروع کرد و سپس با ایجاد یک شرکت فناور، راه خودرا برای توسعه محصولات دانش بنیان و فناور ادامه داد. سعی کردیم با تعدادی از متخصصین دانش آموخته نرم افزارهای این شرکت را در داخل شرکت طراحی و تولید نماییم تا نیازی از کشور برطرف شود.
این فعال فناور، نتیجه فعالیت این شرکت را نصب و بهره برداری از بیش از ۳۰۰هزار نقطه ثبت کمیت های فیزیکی در بیش از ۸۰ شهر کشور عنوان نمود و اظهار داشت: این سیستم یک سیستم یکپارچه، با کمک بیش از ۳۵ نیروی انسانی متخصص که در حوزه های الکترونیک و نرم افزار دانش آموخته هستند فعالیت فناورانه خودرا ادامه می دهد.
مدیرعامل شرکت، اظهار داشت: بعضی از این تجهیزات برای اولین بار در کشور تولید می شوند و چون امکان متناسب سازی برمبنای نیاز مشتری وجود دارد، این امکان را داریم که سامانه را به عمده بخش های مخاطب آن ارائه نماییم.


منبع:

1399/09/04
11:49:49
5.0 / 5
1142
تگهای خبر: پژوهشگر , تخصصی , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آتی جو