رئیس كمیته علمی كرونا خبر داد

كیتهای تست سریع كرونا در مرحله نهایی ستاندن تأییدیه

كیتهای تست سریع كرونا در مرحله نهایی ستاندن تأییدیه

به گزارش آتی جو رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار داشت: کیت های تشخیص سریع که حالا سه شرکت دانش بنیان به تولید آن ورود پیدا کرده اند، در مرحله ستاندن تائیدیه نهایی هستند.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، مصطفی قانعی در مصاحبه با شبکه خبر درباب کیت های تشخیص سریع کرونا اظهار داشت: دو ماه گذشته وزارت بهداشت قبول کرد که از کیت های تشخیص سریع برای غربالگری جمعیت استفاده نماید.
وی با اعلان اینکه همین طور قرار بود که این کیت ها از کره جنوبی وارد کشور شود، اضافه کرد: سه شرکت دانش بنیان به تولید این کیت های سریع ورود پیدا کردند که حالا در مرحله ستاندن تائیدیه نهایی هستند.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا افزود: ما می توانیم سهم عمده ای از افراد علامت دار را ظرف ۲۰ دقیقه با کیت های سریع شناسایی کنیم؛ کیت های PCR بعد از یک روز، نتیجه مبتلا بودن فرد به کرونا را مشخص می کند که همین موجب می شود افراد خودرا در طول این مدت زمان قرنطینه نکنند.
قانعی تاکید کرد: کیت های سریع موجب می شود میزان آگاهی فرد از بیماری اش سریع تر حاصل شود؛ در نتیجه غربالگری سریع تر ممکن خواهد شد.
وی درباب قیمت کیت های سریع در مقایسه با کیت های PCR اظهار داشت: قیمت کیت های سریع یک سوم یا یک چهارم قیمت کیت های PCR است.


منبع:

1399/10/15
00:56:07
0.0 / 5
974
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو