برقراری ارتباط مستقیم استارت آپ ها و سرمایه گذاران در حوزه دریا

برقراری ارتباط مستقیم استارت آپ ها و سرمایه گذاران در حوزه دریا

آتی جو: رویداد استارت آپ اپلیكیشن های دریایی در آبان ماه سال جاری با هدف برقراری ارتباط مستقیم میان صاحبان ایده، استارت آپ ها  و سرمایه گذاران برگزار می گردد.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، محسن نادری پیكام، دبیر بخش «رویداد استارت آپ دمو اپلیكیشن دریایی» چهارمین دوره جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» اظهار داشت: صنایع دریایی بعنوان یكی از صنایع سودآور در دنیا معرفی شده كه از بخش های مختلفی تشكیل شده است. تنوع و گستردگی فعالیت های موجود در این صنعت امكان شكل گیری و تولید كسب وكارهای كوچك با سرمایه گذاری كم را فراهم می آورد.
وی اضافه كرد: متأسفانه در كشور ما اقدامات و فعالیت های محدودی جهت رشد و پروش فضای كسب وكار در حوزه دریا انجام گرفته و نیازمند به توجه ویژه ای در این زمینه است؛ در این راستا می توان با تشویق فناوران و سرمایه گذاری مناسب در ایده ها و كسب وكارهای جدید، فرصت های شغلی مناسبی تولید كرد و شركت های دانش بنیان دریایی را گسترش داد.
نادری پیكام افزود: ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی در جهت شكل گیری اكوسیستم كارآفرینی در حوزه دریا و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در كشور، فعالیت ها و برنامه های متنوعی در این راستا برنامه ریزی نموده است. یكی از این برنامه ها پشتیبانی از برگزاری رویدادهای استارت آپی به منظور پشتیبانی از شركت های نوپا و ایده پردازان است.
وی تاكید كرد: رویداد استارت آپ «اپلیكیشن های دریایی» در آبان ماه سال جاری با هدف برقراری ارتباط مستقیم بین صاحبان ایده و استارت آپ ها با سرمایه گذران و با حضور شركت های نوپا، استارت آپ ها و ایده پردازان این حوزه برگزار می شود و سپس جلسات خصوصی بین صاحبان ایده و سرمایه گذران برگزار شده و طرح های آنان مورد ارزیابی دقیق سرمایه گذران قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به روند روبه رشد استفاده از اپلیكیشن ها و نقش آنها در زندگی مردم و همینطور تنوع فعالیت های موجود در حوزه دریا توسعه و فراگیر شدن استفاده از این فناوری، می تواند سبب بهبود خدمات و فعالیت های صنعتی شود.
وی افزود: در این رویداد هیج محدودیتی برای زمینه فعالیت اپلیكیشن های قابل عرضه در رویداد مطرح نبوده و صرفاً ارتباط و كاربرد آن با حوزه دریا اهمیت دارد. طرح های مطرح شده می توانند در یك حوزه تخصصی دریا با رویكردهای خدماتی و اجتماعی باشند.
نادری پیكام تصریح كرد: بعد از اتمام زمان ارسال طرح ها، داوری و ارزیابی اولیه توسط داوران تخصصی صورت پذیرفته و ایده ها و استارت آپ های برگزیده جهت عرضه در روز رویداد معرفی خواهند شد.
وی اظهار داشت: در روز رویداد شركت كنندگان ۱۰ دقیقه زمان دارند تا طرح ها و ایده های خویش را در مقابل سرمایه گذاران و داوران ارائه نمایند. در آخر به سه طرح برگزیده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. بعد از آن جلسات B۲B بین صاحبان طرح ها و سرمایه گذاران جهت تجاری سازی و توسعه اپلیكشن ها برگزار می شود.
چهارمین دوره جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» در بخش های «جشنواره فیلم كوتاه و عكس دانشجویی»، «مسابقات ربات های زیردریایی(ROV) »، «مسابقات طراحی و ساخت شناورهای دریایی (RSV) «، «مسابقه ملی ایده پردازی دریایی»، «طرح ها و دستاوردهای فناورانه دریایی كشور»، «جشنواره دانش آموزی دریا»، «نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی كشور»، «رویداد استارت آپ دمو اپلیكیشن دریایی» و «رویداد كارآفرینی هوشمندسازی بنادر» به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، یكم الی سوم آبان ماه اول تا سوم آبان ماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می گردد.

1397/07/24
19:01:53
5.0 / 5
4637
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آتی جو